Překyselení organizmu snižuje jeho odolnost,  
zdravé pH je základ pro zachování vitality a udržení zdraví.

Proč odkyselovat?

Protože vnitřní prostředí zdravého organismu má mít mírně zásaditý charakter a u většiny populace tomu tak není.

Odkyselování organizmu

Překyselení organismu je v současnosti jedním z nejnebezpečnějších jevů, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení se bohužel stalo pomalu normou, je neprávem podceňované a může stát i za takovými nemocemi, u kterých bychom to ani nečekali.

Co působí kyselinotvorně v našem těle?

Kyseliny a jedy, které vychylují naší acidobazickou rovnováhu pocházejí většinou ze stravy a našeho životního stylu. Kyselost zvyšuje například: stres, kouření, nestřídmá konzumace alkoholu, kávy, černého čaje, sycených a slazených nápojů, masa a masných výrobků, bílého pečiva, cukru, soli, léků na tlumení bolesti, používání agresivní domácí chemie, nevhodných deodorantů... K překyselení vede jak nadměrný, tak nedostatečný pohyb. Ke zvýšení kyselosti u žen vede i absence menstruace. Kyselost zvyšuje také prodělávání chemoterapie a používání dalších chemických substancí.

Jak na kyselost reaguje naše tělo?

Náš organizmus se snaží kyseliny zneutralizovat na "neškodné" soli. K tomu využívá minerálních látek. Pokud je ve stravě nedostatek minerálních látek potřebných k neutralizaci kyselin a jedů, odebírá si je tělo z vlastních zásobníků – vlasů a vlasových cibulek, nehtů, zubů, kůže, krve, cév, případně tepen, kostí, chrupavek, opouzdření, šlach. Zásobárny našich minerálů bývají mnohdy obětovány k udržení alkality naší krve. Bohužel tyto zásoby minerálů a ani vylučovací kapacita našich ledvin, střev a plic nejsou neomezené. Pokud naše těla nezvládají nápor kyselin a jedů, začnou nám svým způsobem indikovat „havarijní stav“. Tato upozornění nám dávají šanci zamyslet se nad sebou a učinit nápravná opatření. Nicméně je třeba si uvědomit, že tzv. „civilizační onemocnění“ jsou jen špičkou ledovce.

Jaké jsou symptomy překyselení?

Překyselení organizmu se u různých lidí projevuje odlišně. Dr. Jetschura v průběhu své mnohaleté praxe definoval 3 skupiny lidí podle látkové výměny, tyto se mohou vzájemně prolínat.
Do první skupiny náleží lidé, jejichž tělo se snaží nadbytečné látky vyloučit. V praxi může tento typ projevovat známky překyselení následně: pálení žáhy, lupy, mastná pokožka, akné, hemeroidy, zvýšené, někdy i páchnoucí pocení, zvýšené slinění, alergie, lupénka, zanícené mandle, mastné vlasy, hnisavé mandle, plísně, atopický ekzém, bradavice...
Druhou skupinou jsou lidé, kteří podle pana Jentschury vinou překyselení organizmu reagují poškozením struktur. Poškození struktur může být způsobenou poleptáním nebo demineralizací. Do této kategorie spadají následující projevy: šedivění a padání vlasů, neurodermitidy, zubní kazy, paradentóza, Parkinsonova choroba, Alzheimerova chroba, diabetes, osteoporóza, artritida, artróza, křečové žíly, oslabené vazy, žaludeční vředy, neplodnost, poškozené ploténky, srdeční infarkty, mozková mrtvice, bolesti svalů, záněty šlachových pouzder ...
Poslední skupina lidí nevyloučené soli usazuje. Projevy usazování jsou: artróza, celulitida, nadváha, ledvinové, močové a žlučníkové kameny, nadměrné svalové napětí, zatvrdliny a výrustky, arterioskleróza, zadržování vody/otoky, dna, revma, špatné prokrvování, stařecké skvrny, bujení, cysty, myomy …
Najdeme kolem sebe jen málo lidí, kteří nemají žádné projevy překyselení. 

Jak zjistíte, že jste překyselení?

Jednou z indikací překyselení je, že se u vás projevují některé z tzv. civilizačních onemocnění, o kterých na našich stránkách píšeme. Aktuální pH se také dá neinvazivně změřit na středním proudu ranní moči. Podrobněji se touto tematikou zabýváme u nás ve studiu, kde máme k dispozici nástroje na změření pH.

 

I bez jasných příznaků může být naše tělo směřovat ke zdravotním potížím, které se chystají propuknout v budoucnu a to v přímé souvislosti s nenápadnou acidobazickou nerovnováhou a jí zapříčiněným dlouhodobým vypleňováním zásob minerálních látek v těle, usazováním odpadních látek a podobně. Proto je dobré nepodceňovat překyselení a začít co nejdříve se zásaditou kúrou. Tři hlavní pilíře zásadité kúry vedoucí k odkyselení jsou: uvolňování škodlivých látek, jejich neutralizace a odvádění.

Zásadité programy, které předcházejí překyselení, nebo jej neutralizují zasíláme po celé republice. 

Zde https://www.club-vital.cz/clanek/sestaveni-programu-na-dosazeni-zdraveho-ph  si můžete přečíst pár typů jak při výběru postupovat. Pokud byste uvítali naše doporučení, obraťte se na nás, nejlépe e-mailem na adresu club-vital@seznam.cz

                    Odkaz přímo na e-shop:  www.club-vital.cz

Zásaditá kúra není lék, nenahrazuje lékařskou péči. Jedná se o preventivní program, který lze aplikovat doma. Při dosažení acidobazické rovnováhy má tělo ty nejlepší předpoklady k přirozené regeneraci, proto mohou některé projevy překyselení výrazně ustupovat. Pokud se u Vás projevují nějaké příznaky překyselení, zvažte možnost absolvovat zásaditou kúru.
 

Nabízíme

 • prodej zásaditých programů a zdravých snídaní
 • přednášky o odkyselování
 • nástroje na změření pH
 • individuální poradenství
 • kontrolu výsledků a podporu

Komu jsou zásadité kúry určeny?

 • všem, kteří chtějí aktivně pečovat o své zdraví
 • lidem obtěžovaným nadváhou, celulitidou, či civilizačními chorobami (seznam nemocí spojovaných s překyselením organizmu najdete v sekci radíme)
 • lidem vystaveným stresům
 • těhotným, kojícím ženám i dětem
 • rekreačním i vrcholovým sportovcům

Co můžete očekávat?

 • posílení imunity
 • více energie
 • regeneraci organismu
 • dosažení acidobazické rovnováhy
 • zmírnění následků nezdravého životního stylu
 • u hubnoucích programů úbytek váhy a celulitidy

tel.: 775 55 22 73, e-mail: club-vital@seznam.cz, e-shop: www.club-vital.cz